Skvěle vypadá – přírodní dřevo můžete posadit do jakéhokoli interiéru a nebude tam působit jako pěst na oko. Dřevo se dobře ladí ke kamenu, dlažbě, sklu, sádrokartonu i klasickému zdivu. Velmi dobře vyniká u jednobarevných materiálů, např. barevných koberců bez vzorku a skvěle se hodí k bílé malbě stěn i stropu. Dřevěné letokruhy navíc podvědomě působí na psychiku jako pozůstatek po živém organismu, na skutečných letokruzích vnímáme životní cyklus stromu, je to zkrátka něco jiného, nežli laminátová imitace.
Snadná renovace – dříve se poměrně často využívaly dřevěné parkety jako podlahová krytina v bytech i rodinných domech, byla tomu hodně nakloněna doba padesátých a šedesátých let minulého století. Později se v některých rodinách parkety ztrácely pod vrstvou levného, kvalitního a dostupného libereckého koberce s názvem Kovral.
Když se pak někdo rozhodl, že dá parketám přece jen přednost, i po mnoha letech to nebyl problém. Stačilo je speciálním strojem na povrchu zbrousit a opatřit ochranným lakem a životnost parket se zas prodloužila o desítky let. To samé můžete provést i u dřevěného schodiště, jakmile se povrch odře či vyšlape, lze jej poměrně bez problémů zrenovovat.
Schodiště dřevěné je také teplé, hřeje i tehdy, našlapujeme-li po něm bosými chodidly, nebo se na něj na krátkou dobu posadíme. Totéž nelze očekávat u kovových či skleněných povrchů. Když na kovový povrch schodů svítí slunce, může jej pak nepříjemně rozpálit, ovšem dřevo teplo takovým způsobem neabsorbuje, takže se o něj nepopálíte.
Ztište svou domácnost – nadměrná hladina hluku je velmi nepříjemný stresový faktor, který nám zbytečně zkracuje život. Hluk se v domácnostech zesiluje některými materiály, např. plasty (plovoucí podlahou), kovovými žaluziemi či nábytkem, naopak dřevo zvukové vlny pohlcuje, brání vzniku ozvěn a celkově nepříjemné zvukové vibrace tlumí.