Přenášení tabletu a notebooku – co dokáže docela obyčejný déšť, o tom se někteří lidé již přesvědčili při přenášení výpočetní techniky. Většinou se laptopy nosí v kožených či látkových brašnách nebo v batohu, ale většina z nich nejsou modely určené pro outdoor – pro stanování v přírodě za špatných povětrnostních podmínek. Nemají podlepené švy a zipy a stává se, že při cestě do zaměstnání nebo do školy vlhkost a voda pronikne do hloubi zavazadla a může nenávratně poškodit jeho vnitřní obsah. Přitom stačí pro jistotu vložit notebook do obyčejného LDPE polyetylenu s uzavíracím jezdcem a teprve pak do batohu a máte po starostech.
Cykloturistika – ta v současné době zažívá v Česku obrovský boom. Kola se snadno přepravují na nosiči osobního vozidla, dají se přepravit i vlakem jako spoluzavazadlo, a tak už schází jen pořídit cyklobrašny a vyrazit na dovolenou, a třeba pěkně po Česku, na nějakou z deseti tisíc cyklotras. Vyplatí se koupit papírovou mapu a nespoléhat jen na mobilní navigaci, kdy může v terénu přístroj selhat, přitom papírová mapa s vámi zůstane stále připravena k použití. Ukládejte ji do sáčku se zipem, je to jednoduché a levné řešení, aby vám nenavlhla, nerozmáčela se, a abyste nemuseli vyhazovat peníze za novou. Papírové turistické a cykloturistické mapy jsou dnes poměrně drahé.
Trvanlivé potraviny na cesty – dovolená v tuzemsku je po epidemii koronaviru reálná možnost, jak trávit pěknou dovolenou, aniž byste byli závislí na pobytu za hranicemi. A pokud se rozhodnete být alespoň trochu aktivní a prožít ji jako vodáci, horolezci nebo pěší turisté, mohou se vám hodit do zavazadla trvanlivé potraviny (některé druhy ovoce a zeleniny, trvanlivé pečivo, káva, sušené mléko, ořechy, těstoviny, koření atp.) A kam jinam, než do zip sáčku byste je chtěli ukládat? Dózy jsou těžké a zabírají moc místa.